Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Hesabım

(0)

Ön Bilgilendirme Formu

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- SÖZLEŞMENiN TARAFLARI:

SATICI:  EGEDENİSTE.COM

ADRES: Çiftlik köyü Mah. Adnan menderes 6 sk. No:09 Köşk/AYDIN 

TELEFON: 05376189729

Web Adresi: www.egedeniste.com 

E-posta: info@egedeniste.com

 

ALICI:

Adı Soyadı: ALICI_ADI ALICI_SOYAD

TC Kimlik No: ALICI_TC

Adresi: ALICI_ADRES

Telefon: ALICI_TELEFON

Egedeiste internet adresi üzerinden sipariş verenler.

 

MADDE 2- SÖZLEŞMENiN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.egedeniste.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. Egedenİste.com internet sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

MADDE 3- MAL/HİZMETİN TESLİMİ: Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla teslim edilecektir.

 

MADDE 4- TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI: Teslimat masrafları alıcıya aittir. Kargo ücreti sabit 15 TL’dir. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 16:00'a kadar verilen siparişler, aynı gün içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Kargo firması tarafından yapılacak teslimat ise; firmanın yoğunluğuna bağlı olarak 1-2 iş günü içerisinde teslim edilir. Bu süreyi aşan durumlarda satıcı devreye girerek, teslimat takibini alıcı adına yapar ve gelişmeleri alıcıya bildirir.


 

MADDE 5- ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. 


 

MADDE 6- SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ: Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. 


 

MADDE 7- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HIZMETİN ÖZELLİKLERİ: Mal/hizmetin Cinsi ve Türü, Miktarı ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli EgedenIste.com web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.


 

MADDE 8- MAL/HIZMETİN PEŞİN FİYATI: Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.


 

MADDE 9- CAYMA HAKKI: Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkından, belirtilen süre içerisinde ürünün ambalajında ve kullanılmamış, zarar görmemiş şekilde olması şartıyla yararlanılabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı'ya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 7 günlük süre içinde Satıcı’nın yukarıda bildirilen adresine iadeli taahhütlü posta, faks, telefon veya eposta ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, Alıcı'ya teslim edilen ürün/ürünlerin Satıcı'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının Satıcı'ya iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün/ürünlerin bedeli Alıcı'ya iade edilir. Cayma hakkının 7 gün içinde kullanılması halinde ürün/ürünler Satıcı'ya, Alıcı tarafından kargo ile iade edilir ve bu durumda kargo ücreti Satıcı'ya aittir.

 

Cayma hakkı bildiriminin yapılmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin Alıcı'nın ödeme yaptığı banka hesabına / kredi kartı hesabına iade edilmesi için Satıcı ilgili banka için gerekli bildirim ve girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesi işlemi esnasında bankadan kaynaklanan aksaklıklardan dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.


 

MADDE 10- YETKİLİ MAHKEME: İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, ilgili bakanlıkça ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Ücretsiz Kargo

200₺ Üzerine

100% Güvenli

Hızlı ve Kaliteli Ticaret

Garantili Ürünler

Kargo Sorunlarına Karşı Garanti Veriyoruz

X